Activitati scoala primara

Şcoala Wendy Kids, acordă o atenție sporită motivației intrinseci a copiilor și din acest motiv, venim în întâmpinarea părinților ocupați cu o paletă diversificată a activităților opționale oferite de grădinița noastră.

Instructorii specializați, oferă întotdeauna informații utile părinților cu privire la modalitatea de consolidare și susținere a activității opționale, în cadrul familiei.

Dorind să descoperim talente în fiecare copil din instituția noastră, Wendy Kids încurajează atât copiii, cât și părinții să continue acest drum, participând și la concursuri sportive, unde copiii noștrii au opținut întotdeuna rezultate deosebite.

Pentru completarea cunoștiințelor acumulate în şcoala, elevii, împreună cu cadrele didactice, merg periodic în vizite la: teatru pentru copii, muzee, parcuri, grădina zoologică, și excursii în funcție de tematica principal a fiecărei luni.

– Click aici pentru a vedea pozele activitatilor ectracuriculare –